[SAMBANA] Akhbar

Poznaj pozostałe regiony Królestwa jak reszta księstw, kolonie, wolne miasta... Voxland to w końcu nie tylko Dravsk i Królewskie Miasto Vox. Tutaj też znajdziesz lenna i osady gości zza mórz i oceanów.
Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop Stempel
Posty: 403
Rejestracja: 26 paź 2022, 16:30

OBYWATEL

ODZNACZENIA

[SAMBANA] Akhbar

Post autor: Joahim von Ribertrop »

AKHBAR
Najszybsze wieści z całej Sambanafryki!
Numer 1/2024 (1)

Dżihad rozpoczęty! Wojna gigantów wstrząśnie Sambanafryką?

W dniu dzisiejszym Kalif Hassan Saleh bin Ali ogłosił rozpoczęcie dżihadu przeciwko Dżamahiriji Sambanafrykańskiej. Ta niespodziewana wieść wstrząsnęła całym kontynentem - przeciwko sobie staną bowiem dwa najpotężniejsze państwa Sambanafryki. Według wieści z Kalifatu głównym celem dżihadu jest przejęcie Doliny Salhebu, terytorium o które Kalifat i Dżamahirija toczyły konflikty już od czasów upadku Al Rajnu.


Przypomnijmy: Dolina Salhebu, położona pomiędzy Górami Talos na południu a Morzem Północnosambanafrykańskim na północy jest - pomimo braku jakiejkolwiek większej rzeki przepływającej przez to terytorium - jednym z najżyźniejszych obszarów Sambanafryki, zaraz obok delty Adrii. Ponadto już od lat pojawia się wiele plotek na temat tego, jakoby pod Salhebem znajdować miały się ogromne złoża ropy - jeżeli ich istnienie jest prawdą, to kontrolujące je państwo mogłoby w krótkim czasie osiągnąć gigantyczne zyski.


Na tę chwilę w konflikcie zdecydowanie dominują siły Kalifatu, które zaskoczyły nieprzygotowane do wojny na taką skalę siły Dżamahiriji. Według nieoficjalnych informacji Kalifat zdołał zająć już góry Atlas oraz większą część otaczającej je wyżyny Rif. O dalszym przebiegu konfliktu będziemy informować państwa na bieżąco.
Obrazek
HM Joahim II, Konig af Voxland

But there's no sense crying
Over every mistake.
You just keep on trying
'Til you run out of cake.
Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop Stempel
Posty: 403
Rejestracja: 26 paź 2022, 16:30

OBYWATEL

ODZNACZENIA

Re: [SAMBANA] Akhbar

Post autor: Joahim von Ribertrop »

AKHBAR
Najszybsze wieści z całej Sambanafryki!
Numer 2/2024 (2)
Postępy Kalifatu, coraz gorsza sytuacja Dżamahiriji

4 maja to trzeci dzień wojny pomiędzy Kalifatem Ururu a Dżamahirijią Sambanafrykańską. Choć siły Kalifatu utraciły już co logiczne efekt zaskoczenia, wciąż odnoszą zdecydowane sukcesy na froncie - widać teraz jak na dłoni, że decyzja Hassana Saleha bin Aliego o tym, by poczekać aż do teraz z rozpoczęciem dżihadu i skupić się na rozbudowie wojsk Ururu była decyzją słuszną. Siły Kalifatu opanowały dziś ostatnie fragmenty wyżyny Rif i rozpoczęły przygotowania do inwazji na niewielkie góry Musandam.


Porażki na froncie to nie jedyny problem Dżamahiriji i stojącego na jej czele podpułkownika Mohammeda al-Talhiego. Król Talos Lukeni Iuna Mini coraz głośniej i coraz odważniej wygłasza hasła domagające się zjednoczenia całych gór Talos pod władzą jego państwa. Nieoficjalne informacje z Królestwa Talos mówią wręcz, że w Królestwie podjęto już decyzję o ataku na Dżamahirijię i poprawnym pytaniem powinno być nie czy, a kiedy wybuchnie wojna między oboma państwami.


Sytuacja zmienia się z godziny na godzinę. Wśród obserwatorów panuje coraz większa obawa, że konflikt może błyskawicznie rozlać się daleko poza granice Kalifatu, Dżamahiriji i Talos. O rozwoju sytuacji będziemy informować państwa na bieżąco.
Obrazek
HM Joahim II, Konig af Voxland

But there's no sense crying
Over every mistake.
You just keep on trying
'Til you run out of cake.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Pozostałe regiony”