Odoaker

Moderator: Rektor KUW

Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop Stempel
Posty: 257
Rejestracja: 26 paź 2022, 16:30

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA

Odoaker

Post autor: Joahim von Ribertrop »

Odoaker
Czyli Jak Germanowie Wyspę Voximę Zdobyli
Prolog
Karameria, stolica Wyśpilódu, przed siedzibą Króla.
Arlej
Cztery tysiące lat minęły odkąd nasi przodkowie zasiedlili Voximę. Dwa tysiące lat minęły, odkąd Vox zjednoczył naszych przodków w Królestwo Wyśpilódu. Od tamtego czasu nie zmieniło się nic, a wręcz się pogorszyło. Władcy walczą z każdą nową ideą mówiąc, że nie ma to sensu. Walczą z sporami międzyludzkimi, chcąc żeby każdy się z każdym lubił. Wygnali nawet Inbian, wierzących w Inbę, bojąc się by ci nie zakłócili tej atmosfery przyjaźni. Ech, straszne czasy nastały. Może potrzeba by w końcu ktoś ten porządek zburzył, ktoś młody i zdeterminowany... Lecz takich nie ma już wśród nas. Nawet ja, choć świadomy błędów naszego systemu, nie umiem z nim walczyć a umiem tylko narzekać. A ludzi ogarnia coraz większy marazm... Nie są zdolni do walki. Ten, kto obali dotychczasowy porządek musi być spoza Voximy! Ale na Voximę nikt nigdy nie przybywa...
Niespodziewanie przebiega przed nim konny jeździec.
Jakim
Z drogi, wiozę ważną wieść dla Króla... Arlej?! Oh, to ty?! Chętnie bym z tobą pomówił, ale nie mam niestety czasu! Król musi szybko się o tym dowiedzieć!
Arlej
Jakim?! Awansowali Cię na posłańca?! Znaczy się... Co to za wieść?
Jakim
To coś co nie nastąpiło od setek lat: ktoś tu przypłynął! Spoza Wyspy! I to nie pojedyńczy człowiek, ale cały lud! Mają bronie, których my nie znamy, mają statki, których my nie znamy i zaczęli budować obóz w sposób, którego my nie znamy! A co gorsza ich Król chce, by cała Voxima oddała mu hołd! Zaczęli nawet oblężenie Amalburga! A teraz przepraszam, ale muszę zanieść tą wieść Królowi!
Jakim odjeżdża.
Arlej
A więc stało się... Oto pojawił się ktoś, kto chce i może obalić dotychczasowy porządek. Pewnie nawet nie do końca świadomie, pewnie tylko dla swoich prywatnych celów, ale wciąż... Cóż! Zobaczymy co z tego wyniknie i co w tej sprawie zrobi Król!
Arlej rusza do siedziby królewskiej.
Obrazek
HM Joahim II, Konig af Voxland

But there's no sense crying
Over every mistake.
You just keep on trying
'Til you run out of cake.
Awatar użytkownika
Joahim von Ribertrop Stempel
Posty: 257
Rejestracja: 26 paź 2022, 16:30

OBYWATEL

RÓD

ODZNACZENIA

Re: Odoaker

Post autor: Joahim von Ribertrop »

Odoaker
Czyli Jak Germanowie Wyspę Voximę Zdobyli
Scena 1
Siedziba Królewska, Sala Tronowa. Na Chryzantemowym Tronie zasiada Król Armak, wokół niego na pomniejszych tronach zasiadają Wodzowie najważniejszych wiosek Wyśpilódu tworzący Radę Królewską. Przed nimi stoi Jakim, gdzieś z tyłu stoją Arlej, Nover i Warol.
Jakim
...to wszystko co wiemy, Wasza Wysokość.
Armak
To nie wiele.
Jakim
Nie było zbyt możliwości uzyskać większej ilości informacji. Podejście do nich mija się z celem.
Armak
Rzeczywiście, rzeczywiście... Panowie, co o tym sądzicie?
Hirz
Sugeruję powitać ich z otwartymi ramionami i przyjąć do naszego społeczeństwa, oczywiście gdy tylko odrzucą wszystko co mogłoby przeszkodzić im w integracji z nami.
Gar
Doskonały pomysł!
Czerep
Zgadzam się z przedmówcami.
Pozostali wodzowie kiwają głowami na znak zgody.
Armak
Doskonale! Teraz musimy tylko wybrać skład delegacji, która się do nich uda. Proponuję by na jej czele stanął Hirz, jako pomysłodawca. Ktoś jeszcze jest chętny?
Alcho
Ja także mogę się udać.
Armak
Mamy zatem już dwóch chętnych, przydałby się jeszcze jeden...
Arlej
Jeśli mogę coś zasugerować Wasza Wysokość...
Armak
Mów.
Arlej
Chciałbym także wejść w skład delegacji. Skoro pochodzą spoza Voximy to najpewniej nie znają naszego języka, o ile jednak sytuacja reszty lądów nie zmieniła się zbyt bardzo, to powinni znać Wspólną Mowę. Ze znajomością tejże natomiast pośród naszego ludu krucho...
Armak
Nie da się zaprzeczyć. Wobec tego w skład delegacji do tych pozawyspiarzy wejdzie Hirz, Alcho oraz Arlej. Wyruszcie jak najszybciej, najlepiej jeszcze dziś wieczór.
Hirz, Alcho, Arlej
Oczywiście Wasza Wysokość.
Armak
Świetnie! Wobec tego kończę to nasze zebranie.
Wszyscy wstają. Wodzowie, Jakim, Arlej, Nover i Warol skłaniają się przed Królem. Wodzowie i Jakim opuszczają budynek, Król udaje się w głąb siedziby do swoich prywatnych komnat, Arlej natomiast wraca do Novera i Warola.
Obrazek
HM Joahim II, Konig af Voxland

But there's no sense crying
Over every mistake.
You just keep on trying
'Til you run out of cake.
ODPOWIEDZ