Święto Nauki 2024

Państwowa Uczelnia sięgająca czasów średniowiecza. Skupiona na edukacji kolejnych pokoleń Voxlandczyków oraz innych mieszkańców Pollinu. Jako jedyna posiada Wydział Kulturoznawczy, który skupia się na poszerzaniu wiedzy w tematyce szeroko pojętej sztuki. Zarządzany przez Krzysztofa Windsora-Windsachena, który jest zasłużonym dla Pollinu artystą muzycznym.

Moderator: Rektor KUW

Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 434
Rejestracja: 26 paź 2022, 15:10
Lokalizacja: Glottenstead House, Augenay

OBYWATEL

REPREZENTANT

ODZNACZENIA

Święto Nauki 2024

Post autor: Krzysztof Windsor »

Sztósty lipiec został niedawno ustanowiony przez Ministra Koronnego Kultury i Nauki. W zwykłych szkołach średnich i niższych jest to po prostu dzień wolny. W niektórych szkołach odbywają się także pikniki. W uczelniach wyższych jest to jednak obchodzone bardziej poważnie. W KUW poza ceremonią i ogłoszeniem przez rektora podsumowania funkcjonowania uczelni. Poza tym zaplanowano wiele atrakcji dla studentów jak i przyszłych, którzy odwiedzają uczelnie zachęca się do podjęcia studiów. Poza śpiewami ustawiono food trucki, a również darmowy ruchomy browar, gdzie dostępne jest aż 10 rodzajów piw.
Obrazek
HKH Konigprins, Prins af Dravsk
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 1236
Rejestracja: 26 paź 2022, 12:43
Lokalizacja: Koniglich Citad af Vox
Kontakt:

OBYWATEL

REPREZENTANT

ODZNACZENIA

Re: Święto Nauki 2024

Post autor: Anastasia Windsachen »

Samochód należący do Pary Królewskiej wjechał w skromnej obstawie na teren uczelni. Trochę po czasie, ale wszystko wskazywało na to, że uroczystości jeszcze się nie rozpoczęły. Czarna limuzyna zatrzymała się pod głównym wejściem uniwersytetu, z prowadzącego obstawę SUVa wysiadł Stallmaister Jego Królewskiej Mości, który podszedł do tylnich drzwi by otworzyć je zgodnie z protokołem Parze Królewskiej.

Pierwszy wysiadł Król ubrany w elegancki frak, który przywitał się ze stojącymi przy schodach reprezentantami uczelni. Druga wysiadła Królowa, która wybrała prosty dwuczęściowy komplet w odcieniach beżu. Po kurtuazyjnych rozmowach z przedstawicielami samorządu studentów oraz Rady Uczelni, Ich Królewskie Mości weszły do środka budynku gdzie przygotowana była już sala dla gości z poczęstunkami.
(—) HM Queen af Konigreich af Voxland

Obrazek Obrazek
Obrazek

Prawo tutaj jest sprawą prostą, awantury będą karane chłostą :pixel_heart:

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 434
Rejestracja: 26 paź 2022, 15:10
Lokalizacja: Glottenstead House, Augenay

OBYWATEL

REPREZENTANT

ODZNACZENIA

Re: Święto Nauki 2024

Post autor: Krzysztof Windsor »

Po przyjeździe Pary Królewskiej, na salę wszedł JM Rektor. Wszyscy powstali i odśpiewano hymn uczelni.
Po nim Rektor zaczął mówić:
- Dzień dobry, witam wszystkich zebranych, szczególnie Ich Królewskie Mości Króla i Królową, którzy przyjęli zaproszenie i chcą uczestniczyć z nami w Święcie Nauki. Witam studentów i przyszłych studentów. Za moment rozpoczniemy zabawę, ale przed nią chciałbym podsumować działalność uczelni...
Nasza uczelnia prężnie działa od grudnia ubiegłego roku. Od momentu wyboru przez HM Konig mojej osoby na Rektora tej instytucji. Przeszła wiele zmian, w tym otrzymała nowy statut. Na KUW działają trzy Instytuty: Przyrodniczy, Kulturoznawczy i Humanistyczny. Poza tym nasza uczelnia ma nawiązany specjalny stosunek z Militarakademie. Obecnie studiuje na KUW i Militarakademie trzech studentów. Studia zakończyło zero studentów, nad czym ubolewam i mam nadzieję, że ta liczba niedługo się zmieni. Studiów nie zakończyło i zostało skreślonych z listy studentów: jeden student. Nadane zostały dwa tytuły doktorskie: doktor internetowy i doktor internetowy sztuki.

Studia to poważna rzecz, choć w dzisiejszych czasach posiadanie tytułu naukowego nie wiąże się z dużym "szacunkiem na dzielni", cieszę się, że są osoby, które nadal chcą się uczyć. Dla siebie i dla rozwoju nauki. Mam nadzieję, że w niedługim czasie uczelni uda nawiązać się kontakty i współprace z innymi instytucjami nauki za granicą. Obecnie w naszej placówce działa dwóch wykładowców.

Dziękuję za te miesiące intensywnej pracy szczególnie HM @Anastasia Windsachen, która jest wykładowczynią naszej uczelni. Liczę na dalszą tak dobrą współprace i więcej studentów.

Teraz natomiast zapraszam państwa do wspólnej zabawy...
Z szacunkiem,
dr szt. net. HKH Krzysztof Windsor-Windsachen
Rektor KUW
HKH Konigprins, Prins af Dravsk
ODPOWIEDZ

Wróć do „Koniglich Unifersitat af di Wißenskaften”