Auguenay

Główne Księstwo Królestwa Voxlandu. To w nim znajduje się większość siedzib państwowych jednostek, ale oprócz nudzącej biurokracji to właśnie stąd wypływa voxlandzka kultura, tu znajdziesz piękno dzikiego Voxlandu, ale i jego surowość, która postawi Cię przed wieloma próbami. Ale chyba warto je odwiedzić, czyż nie?
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2022, 15:10
Lokalizacja: Glottenstead House, Augenay

OBYWATEL

REPREZENTANT

ODZNACZENIA

Auguenay

Post autor: Krzysztof Windsor »Auguenay

Auguenay - stolica Księstwa Drawskiego, drugie największe miasto tego regionu. Miasto zaczęło kształtować się około wieku X. Okoliczne osady połączyły swoje siły tworząc jedną, zbitą osadę aby wspólnie się wspierać, gdyż klimat na którym leży Auguenay był w tedy o wiele bardziej srogi niż dzisiaj. Przez stulecie miasto rozwijało się dosyć prężnie i rozrastało się.

Dziś jest tętniącym życiem miasteczkiem. Znajduje się tu Glottenstead House, siedziba Księcia Koronnego, który nosi zawsze tytuł Księstwa Drawskiego. Poza pałacem Księcia w mieście warto odwiedzić Park Centralny - ogromne połacie zieleni w środku miasta, gdzie spotyka się całe miasto na wieczorne spacery, czy różne inne aktywności. W mieście, na rynku stoi także przepiękny ratusz w wiktoriańskim stylu. Można wybrać się też do opery lub zażyć trochę aktywności na przepięknym basenie miejskim.

Obrazek
Park Centralny

Obrazek
Ratusz
HKH Konigprins, Prins af Dravsk
Awatar użytkownika
Krzysztof Windsor Stempel
Posty: 400
Rejestracja: 26 paź 2022, 15:10
Lokalizacja: Glottenstead House, Augenay

OBYWATEL

REPREZENTANT

ODZNACZENIA

Re: Auguenay

Post autor: Krzysztof Windsor »

Dziś w Parku Centralnym został odsłonięty pomnik, który ma przypominać o przyjaźni narodów Eldelweiss i Voxlandu. Pomnik w Auguenay ma być także odpowiedzią na Operę im Krzysztofa Windsora Windsachena w Wolkenbad.
Obrazek
HKH Konigprins, Prins af Dravsk
Awatar użytkownika
Anastasia Windsachen Stempel
Posty: 1166
Rejestracja: 26 paź 2022, 12:43
Lokalizacja: Koniglich Citad af Vox
Kontakt:

OBYWATEL

REPREZENTANT

ODZNACZENIA

Re: Auguenay

Post autor: Anastasia Windsachen »

Krzysztof Windsor pisze: 09 cze 2024, 21:33 Dziś w Parku Centralnym został odsłonięty pomnik, który ma przypominać o przyjaźni narodów Eldelweiss i Voxlandu. Pomnik w Auguenay ma być także odpowiedzią na Operę im Krzysztofa Windsora Windsachena w Wolkenbad.
Obrazek
Można wiedzieć, co dokładnie przedstawia i jaka historia za nim stoi? Można by zrobić spis zabytków i pomników (również i przyrody) jak w Sarmacji swego czasu, tylko tutaj dla każdego z miast w ratuszach
(—) HM Queen af Konigreich af Voxland

Obrazek Obrazek
Obrazek

Prawo tutaj jest sprawą prostą, awantury będą karane chłostą :pixel_heart:

W razie wielkiej potrzeby i zauważalnego braku aktywności - proszę się dobijać na Discorda (ScreamingBlackCat), a z plikami na maila -> anastasiawindsachen@gmail.com
ODPOWIEDZ

Wróć do „Księstwo Drawskie”