Znaleziono 2089 wyników

autor: Anastasia Windsachen
09 cze 2026, 20:01
Forum: Ambasada II Federacji Nordackiej
Temat: Informator nordacki
Odpowiedzi: 15
Odsłony: 3824

Re: Informator nordacki

Kamiljan de Harlin pisze: 09 cze 2026, 16:52
  1. Kongres odtajnia treść tajnej debaty parlamentarnej. 13 grudnia 2023 roku na niejawnym posiedzeniu Kongres przedyskutował i przegłosował ustawę specjalną o Obszarach Bez Przynależności Państwowej pod Protekcją Federacji Nordackiej. Rzeczona ustawa ustanowiła mechanizm zabezpieczania niezajętych przez żadne państwo terytoriów nordackich przed aneksją przez istniejące państwa, aby pozostawić wolną przestrzeń dedykowaną na zakładanie nowych, niepodległych państw przez dowolną osobę. Dzisiaj przebieg debaty i głosowania został upubliczniony i można zapoznać się z nim tutaj: https://forum.nordata.org/topic/1647-us ... lna-o-opn/
  2. Naczelne Dowództwo Zjednoczonych Sił II Federacji Nordackiej zdjęło klauzulę tajności z Planu Przyjaźń (Amitie). Plan zakładał wspólną inwazję Wielkiej Cesarskiej Armii Nan Di oraz Królewskich Sił Zbrojnych Winkulii przy pomocy Zjednoczonych Sił na Wyspy Przyjaźni. Długofalowym celem misji miało być ustanowienie międzynarodowej kontroli nad archipelagiem oraz wykorzystanie go do integracji Nan Di, Winkulii i Nordaty.
    Decyzja o odtajnieniu planu została podjęta ze względu na przetestowania geopolityczne, ktore uczyniły transparentność działań państwa ważniejszą wartością od utrzymywania klauzuli tajności, która stała się zbyteczna.
Bardzo ciekawe informacje, zastanawiam się czy przejęcie Wysp Przyjaźni przez Voxland odegrało rolę w tych decyzjach. Od razu powiem dla obawiających się, że to będą martwe piksele - na dniach zostanie odtajniona m.in. operacja zabezpieczenia Wysp Przyjaźni, a także pojawią się kolejne informacje na temat naszej działalności w tym regionie
autor: Anastasia Windsachen
31 maja 2026, 22:48
Forum: Voxlandzka codzienność
Temat: Co nowego na Pollinie?
Odpowiedzi: 320
Odsłony: 120132

Re: Co nowego na Pollinie?

Ronon Dex pisze: 31 maja 2026, 20:21 A co chcesz sobie anektować?
Co tu ukrywać? Mają strategiczne położenie. Idealnie nadają się do kontroli nad cieśninami, które umożliwiają szybszą i krótszą żeglugę do i ze wschodniej Nordaty. A bycie bogatymi w ropę... Daje pewne pole do narracji.
autor: Anastasia Windsachen
31 maja 2026, 11:52
Forum: Voxlandzka codzienność
Temat: Co nowego na Pollinie?
Odpowiedzi: 320
Odsłony: 120132

Re: Co nowego na Pollinie?

Ronon Dex pisze: 31 maja 2026, 05:12 Obrazek
Czy Wyspy Przyjaźni mają jakieś ciekawe złoża naturalne? Ropa, gaz, uran...?
autor: Anastasia Windsachen
17 maja 2026, 14:00
Forum: Ambasada Republiki Bialeńskiej
Temat: Gmach Ambasady
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 301

Re: Gmach Ambasady

Obrazek
Po przywitaniu Prezydenta Suworowa oraz towarzyszącej mu delegacji przez Jego Królewską Mość, dowódca kompanii wydał rozkaz odegrania hymnu Republiki Bialeńskiej oraz Królestwa Voxlandu. Zgodnie z protokołem dyplomatycznym, pierwszy został odegrany utwór państwa podejmowanego.



Następnie wybrzmiał hymn Królestwa Voxlandu przy odegraniu, którego opuszczono do połowy proporzec kompanii honorowej oraz oddano salut.
Po odegraniu obu hymnów w rytm jednego z marszów rozpoczęła się honorowa inspekcja kompanii, której dowódca wyszedł po Prezydenta Suworowa, by następnie poprowadzić do ustawionych w szeregach żołnierzy. Co jakiś czas przystawali by oddać honory oraz zamienić kilka słów z niektórymi z huzarów. Po zakończeniu inspekcji Prezydent wrócił na podium, gdzie wymienił się swoimi spostrzeżeniami z Jego Królewską Mością. Po otrzymaniu sygnału dowódca kompanii wydał rozkaz wymarszu.
autor: Anastasia Windsachen
16 maja 2026, 20:46
Forum: Ambasada Republiki Bialeńskiej
Temat: Gmach Ambasady
Odpowiedzi: 11
Odsłony: 301

Gmach Ambasady

Obrazek
Ambasada Republiki Bialeńskiej znajduje się neoklasycystycznym budynku w Dzielnicy Ambasadorskiej na Ambaßadorstraße pod numerem 44. Zaprojektowana w 1912 roku przez Sigfrida Yula została zbudowana dwa lata później i początkowo budynek ten służył jako dom rodzinny magnata prasowego ówczesnej epoki, Klausa Ecklenberta. W posiadaniu rodziny Ecklenbertów pozostał do roku 1998 kiedy to prawnuk pierwszego właściciela sprzedał ją państwu w zamian za umorzenie długów, które zaciągnął w państwowym banku.

Do czasu przekazania Republice Bialeńskiej jako ambasady, budynek stał pusty i w latach 2004 - 2021 mocno ucierpiał w skutek zignorowanych przez poprzedniego właściciela usterek oraz biegu czasu. Kapitalistyczna władza również nie sprzyjała dbaniu o należące do państwa nieruchomości, co było kolejnym powodem popadnięcia w ruinę. W 2022 roku w ramach programu rewitalizacji budynków mogących przysłużyć się w jakiś sposób dla Królestwa, który nadzorował ówczesny Książę Drawski, gmach wyremontowano i przywrócono do stanu z 1914 roku.

Do ambasady przylega również duży ogród z tyłu, który jest osłonięty krzewami oraz ceglanym murem gwarantującym prywatność. Idealnie nadaje się do organizacji różnej maści wydarzeń mających miejsce na świeżym powietrzu. Tutaj też wedle protokołu dyplomatycznego odbędzie się uroczyste przekazanie gmachu Republice Bialeńskiej, przywitanie delegacji oraz honorowa inspekcja 14. Brygady Huzarów, która w marcu objęła kwartalną funkcję Brygady Reprezentacyjnej, z której pochodzą żołnierze pełniący służbę w Kompanii Reprezentacyjnej Królestwa Voxlandu.
autor: Anastasia Windsachen
13 maja 2026, 23:39
Forum: Przejście graniczne
Temat: Dobry wieczór!
Odpowiedzi: 2
Odsłony: 178

Re: Dobry wieczór!

Willkommen ins Voxland Herr Prasident!
autor: Anastasia Windsachen
05 maja 2026, 00:51
Forum: Pałac Królewski
Temat: Komunikaty Królewskie
Odpowiedzi: 53
Odsłony: 26178

Re: Komunikaty Królewskie

Obrazek
autor: Anastasia Windsachen
04 maja 2026, 20:47
Forum: Koniglich Citad af Vox
Temat: Królewskie Miasto Vox
Odpowiedzi: 50
Odsłony: 7516

Re: Królewskie Miasto Vox

Obrazek
Wieczorne obchody Rewolucji 4 Maja w stolicy miały miejsce w Parku Weteranów, który został założony w 1834 roku w ramach akcji upamiętniającej poległych oraz weteranów voxlandzkich wojen. Na przestrzeni lat sadzono posadzono tysiące drzew oraz krzewów, postawiono również pomniki i tablice upamiętniające minione wojny. W 2024 roku w jego centralnej części postawiono pomnik na cześć rewolucjonistów, którzy 6 lat temu poprowadzili Voxland do świetności.

Żołnierze stojący po obu stronach monumentu trzymali pochodnie tworząc korytarz, przez który przechodził każdy chcący złożyć wieniec ku czci poległych oraz wciąż żywych rewolucjonistów. Pośród nich znajdował się również zmarły w zeszłym roku Joahim II, którego małżonka - Królowa Matka - szła właśnie z bukietem ciemnoczerwonych róż. Złożyła go u stóp pomnika, a asystujący jej żołnierz podał znicz, który zapaliła jedną ze swoich zapalniczek. Oddała lekki pokłon i wróciła do swojego miejsca w rzędzie. Dzisiaj mowy były zbędne.
autor: Anastasia Windsachen
21 kwie 2026, 13:07
Forum: Voxlandzka codzienność
Temat: Leszek Kupii Ziemię
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 718

Re: Leszek Kupii Ziemię

Leszek Ebe-Grüner pisze: 20 kwie 2026, 17:16 Nie, to nie clickbait. Mianowicie obecnie szukam, niewielkiego terenu, który mógłbym kupić dla swojego zarządzania. A i zanim ktoś mi wyskoczy z Ardemią, to bez względu na moje stosunki z II FN, to II Konsulat Ardemii oddałem Michaiłowi von Hippogriff-Vovkulakowi i jest to wiążące.

No ale do meritum. Jestem zainteresowany dla siebie kupić teren, a powód jest bardziej oczywisty niż się wydaje:
1.Mieć własny ,,państwo" kąt.
2.Nie robić bez sensu nowego terenu, tylko skorzystać z obecnych.

Państwa od których jestem zainteresowany kupnem ziemi:
-Sarmacja
-Edelweiss
-Skarland
-Hawiland
-Slawonia
-Trizondal
-Austro-Węgry
-Voxland
Może nie do końca mógłbyś kupić, ale mógłbyś np. zarządzać voxlandzkim protektoratem w Sambanie czyli Emiratem Sambany. Miałbyś całkiem duże pole autonomii przy jednoczesnym spełnieniu warunku zachowania obecnej sytuacji politycznej (terytorium zamorskie Voxlandu, monarchia, gubernator itd...)
autor: Anastasia Windsachen
10 kwie 2026, 01:18
Forum: Voxlandzka codzienność
Temat: Mapa poszukiwana
Odpowiedzi: 3
Odsłony: 452

Re: Mapa poszukiwana

Sora Mukashi pisze: 10 kwie 2026, 00:45 ありがとうございます. Teraz tylko to wszystko ogarnąć i przygotować...
Pozostaje życzyć powodzenia i czasu

Wyszukiwanie zaawansowane